Plastmo montering af tagrender
 

Patarimai
 

Stogo paviršiaus apskaičiavimas

Skaičiuojant stogo, t.y. lietaus vandens šalinimo paviršiaus plotą, labai paprasta yra išmatuoti pastato ilgį (A). Kiek sunkiau yra išmatuoti atstumą tarp karnizo ir kraigo (B), tačiau tai galima padaryti tokiu būdu:   išmatuokite matomą čerpės ar šiferio lapo ilgį. Suskaičiuokite stogo čerpes/ lapus nuo karnizo iki kraigo. Padauginkite jų skaičių iš čerpių/stogo dangos lapų ilgio ir gausite B matmenį, kuris yra reikalingas vandens šalinimo paviršiaus plotui apskaičiuoti – ir nereikia lipti ant stogo.


Latakai su nuolydžiu

Jeigu naudojate metalinius latakų laikiklius ir norite latakus uždėti su nuolydžiu, sudėkite visus latakų laikiklius vieną šalia kito ir ant jų pieštuku nupieškite nuolydį. Vėliau metalinius laikiklius lenkite pažymėtoje vietoje. Jeigu yra daugiau nei vienas latakas, padalinkite nuolydį taip, kad jis būtų bendras dviems nuolajoms. Patogiausia sunumeruoti latakų laikiklius, kad vėliau būtų lengva juos teisingai įrengti.


Latakų ir lietvamzdžių trumpinimas

Plastikinius latakus galima trumpinti paprastu arba metalui pjauti skirtu pjūklu. Nenaudokite kampinio galąstuvo ar diskinio pjūklo. Esant galimybei, nupjautus galus dėkite jungtyse, o originalius latako galus uždenkite galiniais dangteliais.


Latakų klijų saugojimas

Jeigu silikoniniai klijai labai šalti, juos sunku išspausti iš tūtelės, todėl laikykite juos prieš naudojimą šiltoje vietoje. Jeigu neišnaudosite visų silikoninių klijų, į tūtelę įdėkite varžtą, kad klijai neuždžiūtų.


Galinių dangtelių įrengimas

Latakas, įdėtas į laikiklius, turi turėti galimybę šiek tiek lankstytis bei slankioti. Galiniai dangteliai stabilizuoja latakus. Latakas yra lankstesnis be galinių dangtelių. Todėl uždėti galinius dangtelius geriau po to, kai latakai yra įdėti į laikiklius.


Klijuojamos nuolajos įrengimas

Patariama nuolają uždėti po to, kai yra išpjauta anga latake ir prieš latako įdėjimą į laikiklius – ypač ankštose montuoti vietose.


Angos klijuojamai nuolajai išpjovimas

Norint padaryti pusapvalias angas latake, galima naudoti dideles (sodo tipo) žirkles. Angos formą pažymėkite pieštuku. Išgręžkite grąžtu kiaurymę latake, kad tilptų žirklės, tada kirpdami žirklėmis palei pieštukų pažymėtą liniją padarykite apvalią angą.


Plastikiniai lietvamzdžio laikikliai mūrinėje sienoje

Netvirtinkite lietvamzdžių plastikinių laikiklių tarpuose tarp plytų. Norint gauti puikų ilgalaikį rezultatą, reikia tvirtinti plytose, kad lietvamzdžiai būtų gerai įtvirtinti ir nejudėtų.